• Sign in to follow this  

  Вільний доступ до моря і безкоштовний відпочинок на пляжі

     (0 reviews)

  Viacheslav_lexx

  Щороку сотні тисяч туристів приїжджають на море. В Україні щороку це задоволення стає розкішшю, через що багато хто вибирає відпочинок за кордоном, який за мірками наших тур операторів не дорожче вітчизняного.

  У цій статті ми розповімо що Вам гарантував закон для відпочинку на морі.

  thumb-item-523x340-e275.thumb.jpg.a667e851e4542c7eed702860c4589b25.jpg

  Кожному та кожній від народження надані права, які нічим та ніким не можуть бути обмежені.

       Не знанням законів, постійно користуються заповзятливі бізнесмени, які  загальнодоступне роблять своїм, за яке вимагають плату.

       Для не байдужих, представляємо Вам роз'яснення по закону.

   

  Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу

   

  Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. (ст.13 Конституції України).

   

  Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.( ст.33 Конституції України)

     

  Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води. ( ст. 60 Земельного Кодексу)

        Режим господарської діяльності на земельних ділянках прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах встановлюється законом.

  У межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних. (ст. 62 Земельного Кодексу)

  Также читайте: 

  Панацея от шумных соседей или законная звукоизоляция!

  Как Курильщику избежать ненужных проблем. Электросигареты – это выход?

  Законная охота в Украине 2018! Разрешения и документы.

   

  Води (водні об'єкти) є виключно власністю Українського народу і надаються тільки у користування. (Стаття 6. Водного кодексу).

  Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

  Місцеві ради зобов'язані повідомляти населення про встановлені ними правила, що обмежують загальне водокористування. (Стаття 47. Водного Кодексу)

   

  Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.

  У межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється пляжна зона, ширина якої визначається залежно від ландшафтно-формуючої діяльності моря, але не менше 100 метрів від урізу води, що включає:

  • території, розташовані між лінією максимального відпливу та лінією максимального напливу хвиль, зареєстрованих під час найсильніших штормів, а також територію берега, яка періодично затоплюється хвилями;
  • прибережні території - складені піском, гравієм, камінням, ракушняком, осадовими породами, що сформувалися в результаті діяльності моря, інших природних чи антропогенних факторів;
  • скелі, інші гірські утворення.

  Пляжна зона не встановлюється у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів на земельних ділянках, віднесених до земель морського транспорту, а також на земельних ділянках, на яких розташовані військові та інші оборонні об'єкти, рибогосподарські підприємства.

  Користування пляжною зоною у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів здійснюється з дотриманням вимог щодо охорони морського середовища, прибережної захисної смуги від забруднення та засмічення і вимог санітарного законодавства.

  До узбережжя морів, морських заток і лиманів у межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ громадян для загального водокористування, крім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори.

  У разі надання права користування пляжною зоною користувачі зобов'язані забезпечити безперешкодний та безоплатний прохід вздовж берега моря, морської затоки чи лиману.

  У межах населених пунктів місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування виділяються та облаштовуються пляжні зони для безперешкодного та безоплатного користування.

  Режим використання об'єктів і територій природно-заповідного фонду, розташованих у межах прибережної смуги морів та навколо морських заток і лиманів, регулюється Законом України "Про природно-заповідний фонд України". ( Стаття 88 Водного кодексу)

  Прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися лише для будівництва військових та інших оборонних об'єктів, об'єктів, що виробляють енергію за рахунок використання енергії вітру, сонця і хвиль, об'єктів постачання, розподілу, передачі (транспортування) енергії, а також санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів та інших лікувально-оздоровчих закладів з обов'язковим централізованим водопостачанням і каналізацією, гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд.(Стаття 90 Водного Кодексу)

   

   

  Вискновки: 

  Прибережна захисна смуга (пляж) не є та не може бути власністю. Пляж можливо орендувати оренду тільки для визначених законом цілей ( реекраційних, санаторних, та інших), а в інших випадкках із створення спеціальних  режимних територій ( наприклад Морський порт). 

  У всіх випадках море та пляж є безкоштовними. А ведення підприємницької діяльності є обмеженим та не має бути навязаним. 

   

  odessa-22-vitaliy-stozhko.jpg

  Edited by Viacheslav_lexx

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.